Film Değil Gerçek! Öldü Sanıldı, Cenaze Evine Götürüldü! Ölüm Saati Verilince…

ABD’nin Nebraska eyaletindeki bir huzurevinde kalan 74 yaşındaki Constanze Glantz personeller tarafından hareketsiz kaldığı görüldü. Uzun süre ses çıkmayınca kalbi durduğu gerekçesiyle öldüğü düşünülerek cenaze evine götürüldü. Yaşlı kadının ölüm saati verileceği esnada bir anda nefes aldığı fark edildi.

MEZARA KONACAKTI ÖLMEDİĞİ ANLAŞILDI

Cenaze evine götürülen yaşlı kadının mezara konmadan önce ölmediği anlaşıldı. Cenaze levazımatçısındaki personel, kadının hala nefes aldığını fark edince, kalp masajı yapmalarından sonra acil durum hattından yetkililere ihbarda bulundu.

ÖLDÜĞÜ İLAN EDİLMİŞTİ

Constanze Glantz adlı yaşlı kadın, iki saat önce yakındaki bir huzurevinde çalışanlar tarafından ölü ilan edilmişti. Glantz daha sonra hastaneye kaldırıldı. Olayı soruşturan polis, huzurevi personelindeki personelin suç işleme niyeti olduğuna dair bir kanıt bulunmadığını belirtti.

‘ÇOK SIRA DIŞI BİR VAKAYDI’

Polis yetkilisi Ben Houchin “Bu çok sıra dışı bir vakaydı. 31 yıldır görev yapıyorum ve hiç böyle bir durum görmedim” dedi.

Houchin, Glantz’ın tedavi edilemeyecek hastaların yattığı bölümde bulunması ve vefatının beklenir bir durum olması nedeniyle adli tıp yetkilisi gönderilmediğini belirtti.

CONSTANZE GLANTZ’IN ÖLÜM SERTİFİKASI İMZALANACAKTI

Ben Houchin, buna ek olarak “hastayı son yedi gün içinde bir doktorun gördüğünü ve doktorun ölüm sertifikasını imzalamaya hazır olduğunu” vurgularken, “Ölüm sırasında herhangi bir kuşkulu durum yoktu” dedi. Glantz’ın şu anki sağlık durumu bilinmezken, ailesine haber verildiği öğrenildi.

BENZER OLAY EKVADOR’DA OLMUŞTU

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında da Ekvador’da Bella Montoya adlı 76 yaşındaki bir kadın, felç geçirdikten sonra ölü ilan edilmiş ve tabuta konulmuştu.

Olayın ardından kıyafetlerini değiştirmek için tabut beş saat sonra tekrar açıldığında hala canlı olduğu ortaya çıkmıştı.

Ancak Montoya adlı kadın, birkaç gün sonra öldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir